CHALUPA MACHOV
CHALUPA MACHOV

Typ objektu
Chalupa

Kraj
Ústecký

Okres
Teplice

HOTEL RENOSPOND
HOTEL RENOSPOND

Typ objektu
Hotel***

Kraj
Pardubický

Okres
Chrudim

Muzeum strašidel

Typ objektu: Města a obce

Kraj: Praha

Okres: Praha 1

Souřadnice cíle: 50.087532,14.405908

Adresa: Mostecká 18
Praha 1

www: www.muzeumpovesti.cz

Telefon: 724028152

e-mail: info@ghostmuseum.czPopis turistického cíle:


Naše hlavní město je už po staletí opředeno množstvím legend a záhad. Už od nepaměti je s Prahou spojována aura tajemna a pokud patříte mezi osoby, které vyhledávají lehké mrazení v zádech a sledování televizních hororů už vás nudí, pak určitě navštivte Muzeum strašidel a pražských pověstí v Mostecké ulici v Praze.
Kousek od Karlova mostu máte možnost vstoupit do světa, kde máte možnost se setkat s těmi nejznámějšími pražskými přízraky.
Muzeum je de facto rozdělené do dvou částí. V přízemí jsou návštěvníci seznámeni s tím, jak vůbec vznikly pražské pověsti a legendy, kde mají svůj původ vyprávění o tajemných bytostech. Muzeum si zakládá na tom, že veškeré záznamy zde uveřejněné jsou autentické a věrně popisují skutečné příběhy.
Pro odvážnější, které neodradí první „popisná“ část je připravená praktická ukázka. Muzeum je situováno do domu ze 14. století a v jeho sklepení je instalován model pražských spletitých uliček. Ve městě strašidel, které věrně kopíruje nejznámější pražská zákoutí tak máte možnost spatřit bezhlavého templáře nebo legendárního Golema, kterého podle pověsti stvořil rabín Löw a který prý odpočívá na půdě Staronové synagogy.
Muzeum je otevřeno denně od desáté hodiny ranní do desáté hodiny večerní. Vstupné vyjde čtyřčlennou rodinu na 200 korun, samotný dospělý zaplatí 100 korun, student, dítě nebo držitel průkazu ZTP pak 75 korun.


Vložil: Lucka Dne: 11. 03. 2009Muzeum strašidel

Turistické cíle v okolí:

Muzeum čokolády v Praze
Muzeum čokolády v Praze

Kraj: Praha

Okres: Praha 1

Staroměstská radnice
Staroměstská radnice

Kraj: Praha

Okres: Praha 1

Ubytování v okolí:


na mape
mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
registrace
na mape

Kraj

Okres:

Druh ubytování:

Cena:


na mape
Pension NOSTALGIE
Pension NOSTALGIE

Typ objektu: Penzion

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

PANON
PANON

Typ objektu: Hotel***

Kraj: Jihomoravský

Okres: Hodonín

Romantický Hotel Mlýn
Romantický Hotel Mlýn

Typ objektu: Hotel****

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

na mape

creative-studio.cz

Partneři