HOTEL RENOSPOND
HOTEL RENOSPOND

Typ objektu
Hotel***

Kraj
Pardubický

Okres
Chrudim

CHALUPA MACHOV
CHALUPA MACHOV

Typ objektu
Chalupa

Kraj
Ústecký

Okres
Teplice

Děčín

Typ objektu: Města a obce

Kraj: Ústecký

Okres: Děčín

Souřadnice cíle: 50.782154,14.214781

www: http://www.mmdecin.cz/mesto-a-Popis turistického cíle:


Město Děčín leží v severních Čechách při soutoku řek Labe a Ploučnice. Vznikl jako osada při hradišti, které stávalo na vysoké skále nad soutokem. Město pod hradem bylo založeno až v polovině 13. století. Časté povodně ale donutily místní obyvatele, aby centrum města přestěhovali o „kousek dále“ na bezpečnější místo – přibližně do úrovně dnešního Masarykova náměstí.
V 16. století a v 1. polovině 17. století, za vlády rytířů z Bünau, došlo k prudkému rozvoji obchodu a řemeslné výroby. Město provozovalo cihelnu, vápenku a kamenolomy. K největšímu rozvoji města však došlo až v 2. polovině 19. století v souvislosti s dostavbou železniční tratě do Drážďan (1851). Díky železnici se Děčín pomalu měnil ve významné průmyslové středisko. Došlo k rozmachu textilní výroby, strojírenství, potravinářství a také lodní dopravy. V roce 1874 se Děčín stal železničním uzlem, kdy byly dostavěny tratě z Teplic, České Kamenice a Ústí nad Labem.

Z kulturních památek zde turisté mohou obdivovat děčínský zámek, který vznikl přestavbou gotického hradu. K zámku vede z centra města tzv. Dlouhá jízda – příkrá asi 300 m dlouhá ulice, která je ohraničena z obou stran vysokými zdmi se slepými arkádami. Přístupná je i zámecká tzv. Růžová zahrada s barokními sochami.
V Děčíně najdeme i řadu církevních památek – např. pod zámkem stojí kostel sv. Kříže, postavený ve stylu italského baroka v letech 1687 – 91; ve městě pak původně gotický kostel sv. Václava a Blažeje z roku 1310; barokní kostel sv. Františka Serafínského nebo novogotický evangelický kostel postavený německými luterány v letech 1881 – 84.
Děčín a jeho okolí má co nabídnout i z přírodních krás. Je centrem turisty vyhledávaného a krásného Národního parku Česko-saské Švýcarsko. Velká část města je součástí Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Nedaleko města najdeme i kamennou rozhlednu Děčínský Sněžník, ze které je nádherný výhled do okolí.
Zvláštní kapitolu tvoří děčínské mosty. Mezi nejznámější patří Tyršův most přes řeku Labe postavený v roce 1933, dále pak Staroměstský most přes řeku Ploučnici, který pochází z 16. století a je zdoben sousoším sv. Víta, Václava a Jana Nepomuckého. Zajímavostí je tzv. Ovčí můstek přes Jílovský potok s vysoce vyklenutým mostním obloukem, který je neobvykle úzký a strmý. Ovčí proto, že údajně po něm přešly pouze panské ovce, pro selské povozy byl nesjízdný.


Vložil: krtek Dne: 30. 03. 2009Děčín

Turistické cíle v okolí:

Ploučnická vyhlídka
Ploučnická vyhlídka

Typ objektu: ostatní

Kraj: Ústecký

Okres: Děčín

Ovčí můstek
Ovčí můstek

Kraj: Ústecký

Okres: Děčín

PAVLINO ÚDOLÍ
PAVLINO ÚDOLÍ

Typ objektu: Ostatní

Kraj: Ústecký

Okres: Děčín

Ubytování v okolí:

PENZION KOUDELA
PENZION KOUDELA

Typ objektu: Penzion

Kraj: Ústecký

Okres: Děčín


na mape
mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
registrace
na mape

Kraj

Okres:

Druh ubytování:

Cena:


na mape
Pension NOSTALGIE
Pension NOSTALGIE

Typ objektu: Penzion

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

PANON
PANON

Typ objektu: Hotel***

Kraj: Jihomoravský

Okres: Hodonín

Romantický Hotel Mlýn
Romantický Hotel Mlýn

Typ objektu: Hotel****

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

na mape

creative-studio.cz

Partneři