HOTEL RENOSPOND
HOTEL RENOSPOND

Typ objektu
Hotel***

Kraj
Pardubický

Okres
Chrudim

CHALUPA MACHOV
CHALUPA MACHOV

Typ objektu
Chalupa

Kraj
Ústecký

Okres
Teplice

LOM MEXIKO

Typ objektu: Hory

Podtyp objektu: Ostatní

Kraj: Praha

Okres: Beroun

Souřadnice cíle: 49.956535,14.190646Popis turistického cíle:


Prvním lomem, který byl v oblasti chráněné krajinné oblasti otevřen, je lom Trestanecký, tedy lom Mexiko. Naleznete ho nedaleko lomu Malá Amerika a jeho hloubka Vám pravděpodobně vyrazí dech. Je užší a hlubší než Malá Amerika, ale s lomem Velká Amerika se srovnávat nemůže.
Tento lom byl těžen v pěti těžebních patrech a jeho dno má nadmořskou výšku 335 metrů. Dno lomu je také částečně zatopeno, ale příroda si zde již více pohrála. Začaly zde růst stromy a vše nasvědčuje tomu, že lomy nejsou oblasti bez života.
Na stěnách lomu Mexiko naleznete několik štol. Například na úrovni čtvrtého těžebního patra je Gotická štola, další štola je na úrovni patra třetího a v prvním těžebním patře je Zaječí štola, která měří 60 metrů.
Kromě názvu lomu Mexiko se můžete setkat ještě s dalšími. Trestanecký lom, Deštivý lom či lom Schniloušák. Velmi málo sem svítí slunce a názvy lomu od toho byly také odvozovány. Jeho hloubka činí 80 metrů, délka 300 a šířka 100 metrů. Dříve se zde těžil vápenec stejně jako v lomech okolních. Těžba vápence je pro toto území typická.
Po žluté turistické značce můžete pokračovat k lomu Malá Amerika nebo Velká Amerika, záleží, z jakého směru k lomu Mexiko přijdete.


Vložil: Kristýna Dne: 13. 07. 2009LOM MEXIKO
LOM MEXIKO
LOM MEXIKO
LOM MEXIKO

Turistické cíle v okolí:

Ubytování v okolí:


na mape
mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
registrace
na mape

Kraj

Okres:

Druh ubytování:

Cena:


na mape
Pension NOSTALGIE
Pension NOSTALGIE

Typ objektu: Penzion

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

PANON
PANON

Typ objektu: Hotel***

Kraj: Jihomoravský

Okres: Hodonín

Romantický Hotel Mlýn
Romantický Hotel Mlýn

Typ objektu: Hotel****

Kraj: Středočeský

Okres: Beroun

na mape

creative-studio.cz

Partneři